Svitavský desetiboj

Jednodenní desetiboj, který se ve Svitavách koná pod taktovkou ředitele mítinku Ondřeje Kličky již od roku 2011. Snahou je držet se myšlenky, která stála u zrodu této akce – uspořádat pohodový závod pro každého, kdo chce okusit kouzlo víceboje na vlastní kůži, ale na „oficiální“ závod v termínovce si třeba netroufá. Vítáni jsou registrovaní atleti, ale též rekreační sportovci. Odvážné ženy a dívky si mohou vyzkoušet i jednodenní sedmiboj. Celá srpnová akce se nese v přátelském a uvolněném duchu, což však neznamená, že je nouze o kvalitní výkony nebo napínavé souboje o každý bodík.

Svitavské víceboje

Svitavské víceboje zatím proběhly třikrát (poprvé v roce 2013) a jsou určeny pro děti do 15ti let, především z řad veřejnosti. Jejich smyslem je propagovat atletiku a přiblížit ji dětem tak, aby na vlastní kůži poznaly možnost smysluplného trávení svého volného času. Forma vícebojů se pro tento účel jeví jako ideální, neboť naše nejmenší učí soutěživosti a rozmanitosti, ale též respektu k soupeřům a sounáležitosti. Premiérový „zkušební“ ročník ukázal, že o akci je zájem, a čtyři desítky účastníků byly příslibem do budoucna. V roce 2015 se již účastnila více než stovka závodníků a to je pro První krok pozitivní zpráva. V akcích, jako jsou Svitavské víceboje, spatřujeme velký smysl a rádi bychom v jejich pořádání pokračovali i v dalších letech.

Cvrčkův pětiboj

Víceboj, který se koná každý rok k příležitosti ukončení sezony poličských atletů. Závod má za sebou již 7. ročník a je pevně ukotven v kalendáři atletů z Poličky, Svitav či Slatiňan.
Stránky pětiboje: cvrckuvviceboj.webgarden.cz/

Moravskotřebovské víceboje

Podnik, který si za posledních pár let vybudoval velmi silné jméno ve vícebojařských závodech. Opravdu každý si zde najde svoji kategorii. Také v Moravské Třebové se již ukázala celá řada reprezentantů či dokonce držitelů evropských či světových medailí.

Běh kolem poličských hradeb

V roce 2015 se konal již 50. ročník. V historii zde startovaly například Martina Sáblíková nebo Miroslava Knapková.