David Beneš čtvrtý na halovém MČR v atletice

Díky příznivému časovému pořadu si David mohl na halovém Mistrovství ČR v atletice zvolit hned 3 disciplíny. Začínal v sobotu 25.2. svým silným trojskokem, hodinu po něm absolvoval 60m překážek a nakonec v neděli ho ještě čekala dálka.

Do trojskoku David vstupoval sice s lehkými nadějemi, ale přesto ze 7. místa českých tabulek. Nicméně už před závodem bylo jasné, že bronzová medaile se bude motat někde kolem patnácti metrů, což se nakonec také potvrdilo. David přitlačil hned ve druhém pokusu, kdy se dostal na páté místo výkonem 14,82m. V tu chvíli třetí Lukáš Kunc měl skočeno 14,99m a prognózy začaly mít reálné rozměry. Neohroženě kráčel soutěží Jirka Zeman, který si zlato zajistil výkonem 15,70m. Druhý Filip Dittrich se také dlouho nemusel bát, protože držel stříbro výkonem 15,20m. Zápletka se však odehrála v páté sérii, ve které nejdřív Matyáš Vrtiška posunul svůj výkon na 15,12m a poté přišla právě Davidova chvíle. Pokus 15,04m (video si můžete prohlédnout na našem facebooku) ho přenesl na čtvrtou pozici. Ještě však zbývala jedna rána. Šesté pokusy a hra o všechno. Nejblíže posunu ze všech trojskokanů byl právě David, který zopakoval na centimetr přesně svůj výkon ze série páté. Jeden rozdíl však tento pokus měl - byl bez prkna. Takže pro Davida určitě motivace na léto. Nicméně nejlepší sezonní výkon překonaný o 35cm na vrcholu sezony se určitě počítá.

Asi hodinu a půl po skončení trojskoku následovaly rozběhy na 60m překážek. V přímém přenosu jsme je mohli sledovat na čt sport (Davidův rozběh v čase 17:50). A pro Davida z toho bylo další vylepšení nejlepšího letošního výkonu na 8,77s, což stačilo na celkové 17. místo.

Neděle patřila dálkařům. Na Davidovi se však podepsala negativně únava ze sobotních bojů a nastupující onemocnění. Tentokrát z toho byl nejhorší výkon sezony. Ačkoliv David bojoval ze všech sil, stačilo to pouze na 14. místo za výkon 652cm.