David Beneš se představil na akademickém MČR v hale

Již tradičně se koná začátkem ledna akademické Mistrovství ČR v atletice v přetlakové hale na Strahově. I letos se na "akademičky" vypravil David Beneš. Bohužel neměl příliš natrénováno a jako bonus dobral týden před závody antibiotika. I tak šel ale odhodlaně bojovat o medailové pozice. David opět zvolil svoji oblíbenou trojkombinaci - dálka, trojskok a 60 metrů s překážkami.

Časový pořad už je zavedený, tudíž se neměnil ani letos. David se tedy znovu musel srovnat s tím, že dálkařská soutěž probíhá ve stejný čas s překážkami. Ve skoku dalekém zapsal v prvním pokusu přešlap. Reputaci si chtěl tedy spravit hned v tom druhém. Ten proběhl těsně před jeho během na 60m překážek. David založil v dálce v druhé sérii výkonem 665cm a hned běžel vyměnit tretry a stěhoval se nad překážky. Špatnou zprávou pro něj bylo to, že když doběhl ke startovní čáře, startér již pískal k povelu "svlékat". David si tedy pouze srovnal bloky, ale nepřeběhl ani jednu překážku. I tak z toho byl čas 8,93s a 9. místo. Zůstal tím 0,28s za svým osobním rekordem, což bylo celkem pozitivní překvapení.

Po doběhu překážek následoval návrat do dálkařského sektoru. Už ovšem bez zlepšení, jelikož další 2 pokusy David opět přešlápl. 665cm nakonec bralo 4. místo. A pak už se čekalo jenom na představení trojskokanů. To se pozdrželo díky výměně prkna, která se kvůli technickým problémům trochu protáhla. David předvedl výkon 14,37m, se kterým nebyl úplně spokojený. Bylo ale cítit, že rezervy pro zlepšení zůstávají. Trojskok však přinesl alespoň medailovou radost, když David obsadil 3. místo.