David Beneš ukončil dráhovou sezonu vítězně

David chtěl jít na konec sezony Moravskotřeboské víceboje a Ústecký desetiboj. Zdravotní problémy ho ale ani do jednoho závodu nepustily. David se tak rozhodl ukončit sezonu na neoficiálním víceboji, který pořádali kluci z Freshkruháče. Soutěžilo se v disciplínách 100m, skok daleký, vrh koulí, skok vysoký, hod oštěpem a běh na 1500m. Pro rovnost podmínek byly zakázány tretry. Na startu se kromě Davida sešli ještě 2 další atleti. Radek Čuda z klubu SK Jeseniova a Míra Burian z Dukly Praha.

David nezačal špatně a časem 11,7s na stovce vytvořil nový rekord víceboje a ujal se tak vedení. Ve stejném rytmu pokračoval také ve skoku dalekém, kde překvapil i sám sebe. Na konec sezony v botech 638cm bylo rozhodně pozitivních a další rekord víceboje byl na světě. Ten padl také v kouli. 10,95m znamenalo pro Davida upevnění si vedoucí pozice.

Před skokem vysokým všichni doufali, že se nerozprší. David zariskoval a začínal na dané podmínky později. A čím víc se soutěž výšky blížila ke svému vrcholu, tím více opravdu začínalo pršet. David nakonec výkonem 160cm vytvořil další rekord mítinku a zkoušel rovnou 170cm. Bylo jasné, že nemá smysl cokoliv protahovat a klouzat to bude, ať už bude na stojanech jakákoliv výška. Nakonec opravdu došlo při odraze k podklouznutí, což znamenalo, že 170cm zůstalo nepokořeno.

Ve velkém dešti již probíhal oštěp. Navíc se i znatelně ochladilo. Pro Davida přišla první porážka v disciplíně. Popravdě to nebylo až tak nečekané. 26,62m ale i tak dávalo solidní šanci na vytvoření celkového rekordu mítinku. Zbývalo zaběhnout poslední běh. David už věděl, že ho nikdo nepřeskočí, chtěl ovšem atakovat co nejvyšší bodový zisk. Čas 5:48,8 min. nakonec znamenal v celkovém součtu 2905 bodů a vytvoření nového rekordu Fresh víceboje.