David bojoval o účast na MČR ve vícebojích

Mistrovství Moravy a Slezska se konalo o víkendu 14.-15.1.2017 v rok staré atletické hale v Ostravě. První krok zde reprezentoval David Beneš, ale jelikož závodí za Hvězdu Pardubice, musel startovat mimo soutěž. To mu ale nevadilo, protože mu šlo o úplně jinou věc, než bylo celkové umístění. David si při své premiéře v halovém sedmiboji propočítal bodový zisk 4400 bodů, což by mělo stačit na vstupenku mezi českou vícebojařskou elitu. Tím závodem je halové Mistrovství ČR ve vícebojích. Podařilo se mu to splnit?

Hned v první disciplíně David ztratil. Určitě měl být na 60 metrové trati rychlejší než 7,53s. Ale po nepříliš podařeném startu to nebyl zase úplně nejhorší vstup do sedmiboje. Reputaci si tedy chtěl spravit hned v druhé disciplíně - silné dálce. Nutno dodat, že se to po výkonu 677cm, na který dolétl hned dvakrát, celkem povedlo. Velká neznámá však přišla v kouli. Pokusem dlouhým 10,99m ale David naplnil svá očekávání. Po dlouhém čekání došlo i na poslední disciplínu prvního dne, kterou byla výška. Pěkné pokusy jsme od Davida mohli vidět až do výšky 183cm, což pro něj však byla konečná a přišlo první větší zklamání a průběžná nespokojenost.

První disciplínou druhého dne je 60 metrů překážek. Zde chtěl David zkusit zaútočit a z průběžného čtvrtého místa se posunout výš. Zadařilo se, když ho čas 8,86s katapultovat na průběžnou druhou pozici. To však bylo z předních míst vše a teď už zbývalo jenom moc se nepropadnout z předních pozic a udržet si šanci na dobrý bodový zisk. Ačkoliv není David dobrým tyčkařem a začala se projevovat únava, tak tyčka tuto naději udržela. 313cm a spokojenost. Zde bylo vidět, že David půl roku tyč neskákal. Závěrečný kilometr v prázdné hale už byl pro všechny téměř tréninkový, což byla možná škoda. Po výkonu 3:22,57min sice David v celkovém součtu za svými propočty zaostal, výkon 4287 bodů mu však šanci na republikový šampionát dává. Tak mu držme palce, ať to vyjde.