David s Hvězdou Pardubice bronzový

V neděli 4.9. proběhl na stadionu v Ústí nad Orlicí republikový šampionát družstev v atletice. A o tom, že se sjede opravdu elita bylo jasno již den před závodem. Vždyť ve startovní listině byla taková jména jako vítěz diamatnové ligy v oštěpu Jakub Vadlejch, Pavel Maslák, Radek Juška, Adam Sebastian Helcelet, Jaroslav Bába, Petr Svoboda a mnoho dalších. V podstatě se tato jména rozprostřela ve dvou klubech, v Dukle Praha a v Olympu Praha. David s Hvězdou Pardubice přijel obhajovat stříbrné medaile. Bylo jasné, že postavit se těmto borcům bude velice obtížné.

Davida bohužel před závodem neopustily zdravotní problémy a od Svitavského desetiboje opět 3 týdny vůbec netrénoval. Pohodu mu ovšem dodával fakt, že jel na stadion, kde se mu vždy dařilo a na sektor, který mu sedí. Jeho cesta začala v dálkařském sektoru, kde prvním pokusem zahájil výkonem 665cm, což pro něj vlastně bylo splnění cíle, který si před závodem dal. Jenomže pak se začaly dít věci. David ve druhé sérii nečekaně přitlačil. Druhým nejdelším pokusem ve své kariéře, který měřil 695cm, se vyhoupl na průběžné třetí místo, ze kterého ho až v poslední sérii sesadil Milan Pírek z Brna a Ján Šuba, což je Davidův týmový kolega z Pardubic. David pak ještě k potvrzení své formy skočil 685cm. Příjemné překvapení v podobě 5. místa z dálky bylo dokonáno. Podle předpokladů dálku vyhrál Radek Juška.

Jako další měla přijít Davidova silnější disciplína, trojskok. David byl v dobrém rozpoložení a rozcvičení vypadalo velice dobře. V závodě se ale začal prát se svým rozběhem, což znamenalo výkon 14,59m po třetí sérii pokusů. V protrápené sezoně plné zraněních to sice znamenalo nejlepší výkon roku, ale sám David cítil, že to bylo za jeho možnostmi v závodě, kdy se mu sešla pohoda v kombinaci s dobrým sektorem a skvělým počasím. O osudu nakonec rozhodl pokus Lukáše Kunce, který se třetím pokusem zlepšil na 14,60m a šel na 8. místo. Davida odsunul tedy na první nepostupovou, devátou pozici. I trojskok měl vítěze, který nepřekvapil. Byl jím Slovák Tomáš Veszelka. Davida pak čekala ještě štafeta 4x100m, kde s ostatními kolegy sebral 1 bod za 10. místo.

Celý šampionát družstev byl velký boj o každý bodík až do konce. Podle předpokladů zvítězila pražská Dukla s 229 body. O druhé místo už to byl boj větší. Stříbro nakonec bral Olymp Praha, když posbíral 172 bodů. Hvězda Pardubice s Davidem byla třetí o pouhých 9 bodů za Olympem. Zase na druhou stranu Hvězda ale sesbírala pouze o 10 bodů více než čtvrtá Univerzita Brno.