Ondra s Davidem na MT vícebojích

V sobotu 24. září se konaly tradiční Moravskotřebovské víceboje. Ondra a David tyto závody znají velmi dobře ze všech možných úhlů, oba si mužský devítiboj již vyzkoušeli coby závodníci, několikrát také dělali pomocníky při organizaci. Loni David závodil a bylo z toho třetí místo v kategorii Muži I. Ondra obsluhoval elektronickou časomíru. Letos vše spělo ke stejnému scénáři, jenže Davida skolilo před závodem virové onemocnění a tak se ujal role startéra.

MT víceboje táhne vzhůru neustálá touha pořadatelského týmu se zlepšovat a tento přístup Prvnímu kroku rozhodně není cizí. Proto znovu přes našeho sponzora ARKAS kluci zajistili kvalitní tejpy a věřte, že při tak náročném dni přišly vhod a u fyzio stanu se s přibývajícími hodinami a absolvovanými disciplínami tvořila fronta :-) Letos bylo startovní pole našlapané a Davida hodně svrběly nohy i ruce při pohledu na své kamarády, kteří bojovali o každý bodík. Atmosféra byla jako vždy skvělá a přátelská, přijela se podívat i Eliška Klučinová, česká rekordmanka v sedmiboji, bronzová medailistka z halového ME a účastnice olympijských her. Eliška bohužel laboruje se zraněným ramenem, tak alespoň rozdávala úsměvy a podpisy. David s Ondrou ve chvilce volna mezi jednotlivými běhy Elišce stručně objasnili činnost a úspěchy Prvního kroku, dále také splnili jeden rest ze Svitavského desetiboje, který proběhl v srpnu. Vítězem tipovací soutěže o to, kolik bodů nastřádá vítěz, se stal totiž ředitel MT vícebojů Jarda Matuška. Kluci mu tedy předali osobně drobné ceny.

Celkovým vítězem mužského devítiboje se stal český reprezentant Marek Lukáš. Celý den byl skutečně náročný, Ondra by si z cílových fotek ze soboty mohl vytvořit zvláštní fotoalbum, David zase odstřílel a sám odprezentoval bezmála stovku běhů. Sobota navíc Ondrovi s Davidem nasadila brouka do hlavy a tak se budete moct těšit na jednu novinku, s níž chceme vstoupit do nové sezony. O co půjde, to se dozvíte na našem Facebooku, proto nás sledujte ;-)

Výsledky, fotky a další zajímavosti z Moravskotřebovských vícebojů najdete zde: www.mtviceboje.cz