O projektu

Sport považujeme za nedílnou součást života každého zdravého jedince. Zlepšuje kondici, posiluje vůli, odbourává stres, vnáší do života řád, přináší radost. Víme to dobře už od doby, kdy jsme před mnoha lety obětovali aktivnímu pohybu i něco víc než jen chvilku svého volného času. Ze všech sportů nás nejvíce okouzlila přímo jejich královna, tedy atletika. Poznali jsme, že co sportu dáváme, to nám na oplátku zase vrací. Především jsme však poznali lépe sami sebe a snažíme se být lepšími – nejen ve sportu, ale i v normálním životě. Tím naplňujeme svou životní filozofii.

Díky našim zkušenostem dnes víme, že ne vždy se daří tak, jak bychom si představovali. Přicházejí zranění, těžká životní období, osobní či finanční problémy apod. Vždy je lepší, když na to nejste sami. Proto vznikl projekt První krok, který nabízí pomocnou ruku sportovcům. Kterým? Nemáme nastavená striktní kritéria, nevyžadujeme plnění limitů, nezajímá nás počet titulů a medailí. Důležité je, zda sportovec o naši pomoc stojí a dokáže na sobě pracovat.

Rádi bychom tyto cílevědomé jedince sdružili v naší skupině a nabídli pomoc vždy, když budou potřebovat. Sami dobře víme, jak člověka brzdí nejistota, nedůvěra v sebe samotného, zranění, ale třeba i nedostatek finančních prostředků (např. na sportovní vybavení, soustředění apod.). Přešlapováním na místě přicházíme o čas, který nám už nikdo nevrátí. První krok je tu od toho, aby každému jedinci pomohl maximalizovat přínosy sportu a eliminovat všechny nesnáze a překážky. Chceme pořádat sportovní kempy, zajišťovat dopravu na závody, přispívat na vybavení, poznávat nové zajímavé lidi a především pomáhat s problémy, na které jsme byli kdysi sami.

Aktivní jsme již řadu let – v atletice působíme jako rozhodčí, trenéři, pořádáme závody pro veřejnost a zaměřujeme se především na děti a mládež. Projekt První krok je další fází toho, co nás baví a v čem se chceme rozvíjet. Rádi posouváme své hranice, účastnili jsme se extrémních závodů jako Spartan race, Krušnohorský Everest nebo tower-running. Víme, že nic není zadarmo a rádi podpoříme každého, kdo o to/za to stojí. Stačí nás kontaktovat pomocí formuláře v záložce Kontakty nebo na e-mail info@prvni-krok.eu

David Beneš a Ondřej Klička